Pomoc pro Františka Zborníka

Pomoc pro Františka Zborníka

Výzva:

Vážení (nejen) divadelníci, náš kamarád Franta Zborník má rakovinu. Diagnostikovaný zhoubný nádor je tak speciální povahy, že zdá se jedinou nedevastující léčbou je ozáření protonovýni paprsky v Proton centru na Bulovce.

VZP však nemá na tuto zvláštnost „šuplík“ a léčbu neproplácí. Celková částka za měsíční léčbu činí 489 770 Kč, což není ve Františkových finančních možnostech.

Rozhodli jsme se mu pomoci, vzniklo transparentní konto u FIO banky číslo: 250 051 68 03/ 2010, na něž je možné poukázat finanční obnos jako příspěvek na léčbu.

Obracíme se na vás s prosbou o pomoc.

Františka nejspíš znáte jako autora, režiséra, herce (dříve vodňanská Šupina, dnes náš Divadelní klub Jirásek – naposledy starý George ze Tří mužů ve člunu) a také lektora divadelních dílen a porotce. A hlavně kamaráda.

Příspěvek lze získat i výnosem z představení, darem souboru nebo jednotlivců.

Na toto konto prosíme poslat peníze nejdříve až 1. ledna 2014, v příštím roce se totiž nemusí dary za prokazatelným účelem léčení danit.

Takže může to být PRVNÍ DOBRÝ SKUTEK NOVÉHO ROKU, co říkáte?

Je také možno poslat sponzorský dar s konkrétním určením účelu přímo na ono zdravotnické zařízení. Výhodou je pak daňový odpočet. S Protoncentrem podepíšete příslušnou smlouvu. Tu najdete např. zde Pomozte prosím, dost to spěchá…

členové rady DKJ Jirásek Česká Lípa
Cyril Grolmus, Vašek Klapka, Dita Krčmářová,
Radka Jechová, Lucka Bernátová, Iva Bufková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *